Jdete na masáž poprvé a nevíte, co Vás čeká?

Příprava na masáž je důležitou součástí zajištění pozitivního zážitku z této relaxační procedury. Zde je návod, jak se připravit na masáž:

Před masáží:

  1. Pokud je to možné, dopřejte si teplou sprchu nebo koupel před masáží. Tím prokrvíte tělo, uvolníte svaly a připravíte se na masáž. Masážní oleje a krémy budou lépe pronikat a zvýší se účinek masáže.

  2. Je vhodné nejíst alespoň hodinu před masáží. Na druhou stranu nedoporučuje se jít na masáž s prázdným žaludkem. Můžete si dát lehký snack, jako je ovoce nebo müsli tyčinka.

  3. Sundejte šperky, hodinky a sepněte si dlouhé vlasy do copánků nebo gumy, abyste zamezili nepříjemným obtěžováním během masáže.

  4. Pokud máte alergie nebo jste přecitlivělí na některé látky, informujte maséra předem.

  5. Pokud máte konkrétní požadavky ohledně masáže, například zaměření na určitou část těla, sdělte to masérovi před začátkem masáže.

Masáže nejsou vhodné, pokud:

  • Máte aktuálně chřipku, horečku nebo jiné akutní zdravotní potíže.
  • Trpíte záněty kloubů a svalů.
  • Máte křečové žíly, kožní vyrážky, plísně, vředy, velké modřiny nebo nádory.
  • Máte nedávnou zlomeninu nebo trpíte osteoporózou.

Pamatujte, že před masáží je vždy dobré konzultovat svůj aktuální zdravotní stav s masérem a informovat ho o jakýchkoli specifických potřebách nebo obavách, abyste mohli plně využít benefity masáže a zajistit své bezpečí a pohodlí během procedury.